Ipl nebo laser

Posted: Březen 11, 2016 By: Comment: 0

Epilace IPL nebo LASER

Co si vybrat, epilaci laserem nebo IPL? Jak poznat, co je co, když v různých nabídkách jsou skoro všechna ošetření označována jako laserová. Ale ve skutečnosti nejsou.

IPL není laser

Epilace_kosmetika_praha_3_1

Zdrojem světla je xenonová výbojka, má široké světelné spektrum 500-1200 nm a šíří se všemi směry. Xenonovou výbojku mají i přístroje E-Light (kombinace IPL s radiofrekvencí), dále přístroje jako FPL/FP a další, často označované jako laserové. Vydávají silný záblesk.

Přístroje pro laserovou epilaci

Používají jen jednu vlnovou délku podle typu laseru. Používají se lasery Alexandritové 755nm, diodové 808nm a ND:YAG lasery 1064nm. Lasery nevydávají záblesk, vlnové délky jsou v rozsahu neviditelného spektra.

Rozdíl mezi IPL, Elight a laserem

Epilace IPL, E-light  Laserová Epilace
Světlo má široké spektrum, zdrojem je výbojka a šíří se všemi směry (při použití velmi silný záblesk) Světlo o jedné vlnové délce, šíří se pouze ve směru paprsku. Paprsek laseru je téměř neviditelný a načervenalý.
Zatěžuje pokožku i vlnovými délkami, které nejsou potřebné pro epilaci. Je třeba větší opatrnosti při opálení. Teplo prochází přes lehce povyrostlý chloupek. Jen jedna vlnová délka, prochází přes pokožku a přímo cílí na vlasový kořínek.
Teplo prochází přes lehce povyrostlý chloupek, nedostane se tak hluboko. Prochází do větší hloubky pokožky a dokáže lépe zničit i hlouběji uložené chloupky.
U zařízení typu IPL je obecně třeba více ošetření U laserových zařízeních je prokazatelně třaba méně ošetření než IPL asi o 1/3.
Při nedostatečném ošetření dochází k dočasné epilaci, po skončení epilace se za cca 3 měsíce chloupky opět rostou. Prokázána dlouhodobá trvalost epilace, několik let. Chloupky, které se objeví, jsou mnohem slabší a světlejší než u IPL
Levnější přístroje a možnost vícero využití (fotorejuvenace, žilky, omlazení) Dražší speciální přístroj
Levnější ošetření, ale potřeba více ošetření a menší trvanlivost Dražší ošetření, ale delší účinnost a výsledek
 Epilace_kosmetika_praha_3_2

Po několika letech zkušeností s IPL a E-light již IPL využíváme jen na fotorejuvenaci a redukci pigmentací. Epilaci provádíme pouze diodovým epilačním laserem,  s kterým máme mnohem lepší zkušenosti. V porovnáním s IPL (E-light) má opravdu větší účinnost a případné nové chloupky jsou mnohem slabší a světlejší. Je třeba také menší počet opakování. To jsme si ověřili nejen u našich klientů, kteří k nám chodili na IPL, ale často k nám přicházejí klientky z jiných salonů, kde podstoupily IPL a rozhodly se pro diodový laser. Stalo se jim totiž, že po velmi krátkém čase po posledním ošetřením se v podstatě růst chloupků vrátil zpět. Velmi rychle totiž klesá účinnost výbojky a je těžké správně nastavit výkon IPL, aby skutečně zasáhl chloupek dostatečným výkonem a nespálil pokožku.  Tato situace je popsána i v odborné literatuře, kdy ošetření i slabým výbojem IPL vede k dočasnému omezení růstu chloupků. Takto pracují i IPL na domácí použití. Chloupky nejsou dostatečně zničeny, jsou jen „omráčeny“. Uvádí se, že pokud nedojde k poničení chloupku z více než 60 %, tak je schopen se během několika měsíců zregenerovat. Přesto, že je epilace diodovým laserem o něco dražší vzhledem k mnohem vyšší pořizovací ceně přístroje, tak se vynaložené prostředky vrátí vzhledem k účinnosti a dlouhotrvajícímu výsledku.

Co lze očekávat od výsledku a jak je to s trvalostí se dočtete tady .

Epilace_kosmetika_praha_3_3

AUTHOR

admin

All stories by: admin

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *